Medytujemy

Medytacja to jeden z najszybszych sposobów osiągnięcia równowagi i dotarcia do głosów płynących z naszego serca. Początki medytowania mogą być bardziej zniechęcające niż początki jogi. Nasza codzienność jest pełna dźwięków, hałasów i różnych spraw. Rzadko kiedy znajdujemy czas i miejsce, aby zatopić się w absolutnej ciszy. Medytując nie wystarczy, że skupimy się na własnym ciele i oddechu, jak to bywa w przypadku codziennej praktyki. Medytując staramy się odzyskać kontrolę nad własnym umysłem i postarać się, aby na chwilę przestał podpowiadać nam te wszystkie myśli i pozwolił nam delektować się chwilą, w której się znaleźliśmy. W medytacji tak samo jak w jodze potrzebujesz praktyki. Pamiętasz kiedy po raz pierwszy jeździłaś na rowerze albo uczyłaś się pływać? Tak samo jest z jogą i medytacją. Siedzenie w ciszy na początku bywa trudne, ale im więcej ćwiczysz, tym łatwiejszym się staje. Medytacja stwarza przestrzeń pomiędzy Tobą a okolicznościami, dając odpowiedni dystans i możliwość spojrzenia na niektóre rzeczy z innej perspektywy. Medytacja inspiruje spokój, koncentrację i mądrość. Nie dowiesz się dokąd Cię doprowadzi, dopóki jej nie rozpoczniesz. Zacznij od 5 minut dziennie, zaraz po obudzeniu się albo tuż przed zaśnięciem. Po miesiącu spróbuj zwiększyć ten czas do 10 min, a gdy poczujesz się gotowa wydłużaj ją stopniowo, aż sama poczujesz jak dużo przyjemności zaczyna Ci to sprawiać. To zmieni Twoje życie.

Jeśli początkowo masz wrażenie, że siedzenie w ciszy jest dla Ciebie czymś nieosiągalnym zachęcam Cię do wypróbowania medytacji z mantrą, podczas której śpiewasz lub jedynie słuchasz pieśni o odpowiedniej wibracji i pilnujesz swych myśli, aby nie zaburzały Ci tego czasu.

Serdecznie zapraszam Cię do uczestnictwa w medytacjach online w każdą pełnię i nów księżyca na moim instagramowym profilu.

Oto linki do kilku z ostatnich medytacji jakie poprowadziłam:

  • OTUL SIĘ MIŁOŚCIĄ I ZAAKCEPTUJ WSZYSTKO CO JEST W TOBIE
View this post on Instagram

Otul się miłością i podaruj sobie czas na odczuwanie tego co jest dziś w Tobie. Odkryj skrywane emocje i rozpocznij nowy, cudowny dzień że świadomością bycia tu i teraz. Dziękuję Wam Kochani za tą emocjonalną wyprawę w głąb siebie i Waszą energię. "Pełnia w Rybach to czas wewnętrznego oczyszczenia, uwalniania, obmywania siebie z czułością, łączenia ze światem w tym kolektywnym doświadczeniu, odczuwania jak jesteśmy połączeni kiedy tak fale doznań przepływają przez nas. Zmywamy z siebie doświadczenia tego lata z wdzięcznością, zmywamy zarówno przywiązania do tego co było pięknego, jak i żale i oczekiwania, że mogło być coś więcej […] oczyszczamy się z napięć, w które ostatni czas obfitował, ale nie poprzez zaprzeczanie im, a poprzez pozwolenie by energia emocji popłynęła i te napięcia rozpuściła. ~MoonsetStory Dziś obserwujemy swe emocje dając im przyzwolenie na bycie z nami. Z otwartym sercem i spokojną duszą, bardziej świadomi siebie, swojego miejsca w świecie i połączenia z czterema pierwiastkami wszechświata witamy nowy dzień z wdzięcznością. Obejmujemy się gotowi na wszystkie płynące dary i cuda w naszym życiu. SAT NAM 🙏 #medytuje #medytujemy #kundalinimantra #ombhurbhuvasvahatatsaviturvarenyambhargodevasyadeemahidhiyonahprachodayat #devapremalmiten #kundalinijoga #jogakundalini #dobraenergia #wibracje #duchowosc #selflovetime #zaopiekujsiesoba #medytacjaonline #joginka #jogagirl #bohogirls #codziennapraktyka #wszechświat #czteryżywioły #rozwojduchowy #emocje #przytulsie #przytul #wewnetrznedziecko #wewnętrznyspokój #spokojna #poranna #wdzieczność #pelniaksiezyca #fazyksiężyca

A post shared by Ewa Marcinkowska (@jogomama) on

  • SPROWADŹ OBFITOŚĆ DO SWOJEGO ŻYCIA
View this post on Instagram

Tuż przed wschodem słońca powitałyśmy kolejny cudowny dzień naszego życia. Dzieci spały na matach, a my "harowałyśmy" sprowadzając do Obfitość, Spokój i Miłość do naszego serca. Ta medytacja to magia, która rozpuszcza wszystkie przeszkody na poziomie umysłu oraz okoliczności oddalające nas od odkrycia własnego JA. To droga do całkowitego spełnienia, dotarcia do pragnień naszego czystego serca i otworzenia go na miłość do siebie oraz innych wyrażaną poprzez autentyczność i pełną ekspresję tego jacy jesteśmy. Yogi Bhajan mówił o niej "Ta medytacja może trwać do 11 min Jest tak potężna w zapewnieniu obfitości, że wykonywanie jej ponad 11 min oznaczałoby chciwość". To mantra cudów, która wykonywana przez 40 dni z rzędu jest w stanie odmienić nasz los. Dziękuję Dziewczynki za ten wyjątkowy czas. Spotkania Live zawsze są dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Czuję naszą energię, wyczuwam płynące od nas światło niosące ten niezwykły spokój. Dziś, gdy mantra ucichła naprawdę odpłynęłam i wszystko co do Was mówiłam było we mnie obecne. Głos z serca do serca. Ten dzień już jest wyjątkowy dzięki nam. Zrobiłyśmy to razem o 4:30 🥰🌚❤️👏 #medytacjaonline #livemeditation #kundalinimeditation #medytujemy #medytuje #kundalinijoga #jogakundalini #kundaliniyogalife #kundaliniyogameditation #obfitość #miłośc #spokójducha #spokojnyumysł #spokojnamama #jogazdzieckiem #poranekidealny #wyjatkowyczas #czasdlasiebie😊 #pokochajsiebie #ɢᴏᴏᴅᴠɪʙᴇs #joginka #jogagirl #jogawdomu #jogapolska #jesteswyjatkowa #jogadlapoczątkujących #nówksiężyca #przedwschodemsłońca #zmienswojeżycie #cudownyporanek

A post shared by Ewa Marcinkowska (@jogomama) on

  • ODNAJDŹ WŁASNĄ DROGĘ I PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI
Back To Top