Medytujemy Z miłością do najbliższych

Mother Blessing

Jak często zastanawiasz się jak to będzie gdy będziesz już mogła przytulić swój największy skarb? Ile razy myślałaś o tych chwilach, kiedy będziesz mogła już się nim zaopiekować, obdarzyć miłością i najwyższą troską?

A czy wiesz, że już teraz oprócz głaskania, tulenia, mówienia i śpiewania do brzuszka możesz zrobić coś co podniesie wibracje tej niezwykłej istoty i sprawi, że jej przyszłe życie stanie się bardziej uduchowione, pełniejsze i bardziej świadome.

W 1977 roku Yogi Bhajan przekazał nam niezwykłą mantrę nazywaną również Błogosławieństwem Matki- „Poota Maata Kee Aasees”. Dzięki niej mamy możliwość obdarzenia naszego dziecka duchową opieką, przewodnictwem i poczuciem niesienia w sobie boskiego pierwiastka jeszcze przed jego narodzinami. Możemy powtarzać ją nawet każdego dnia przez cały okres ciąży, a także przed samym porodem. 

Era Wodnika, w którą właśnię wkroczyliśmy to czas dla ludzi potrafiących odnaleźć w sobie boską cząstkę, to czas rozwoju, kreatywności, podążania za głosem serca, również w kwestiach globalnych, doceniania własnej wartości, a także społecznej pracy grupowej.

Z niezwykłą wdzięcznością w sercu oczekuję więc na przyjście na świat naszej córeczki i jestem przepełniona nadzieją, że wraz z naszym 3 letnim już synkiem staną się częściami i kreatorami wspaniałego nowego świata, który na nich czeka.

Poniżej znajdziecie oryginalny tekst mantry oraz jej tłumaczenia ze źródeł w języku angielskim. Niech światło Was prowadzi i roztacza opiekę nad Waszymi dziećmi

SAT NAM

Poota Maata Kee Asees

„Jis simrat sabh Kilvikh naaseh Piaree hoe Udhaaro

So har har tum Sad hee jaapho Jaa kaa ant Na paaro

Jaa kaa ant Na paaro Na paaro Jaa kaa ant Na paaro

Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Mata kee asees

Nimakh na bisaro Tum ko har har Sadaa bhajo Jagdeesh

Satigur tum ko Hoe dayaalaa Sant sang Teree preet

Sant sang Teree preet Teree preet Sant sang Teree preet

Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Mata kee asees

Kaapar pat Parmesar raakhee Bhojan keertan neet

Amrit peevho Sadaa chir jeevho Har simrat anad Anantaa

Har simrat anad Anantaa Anantaa Har simrat anad Anantaa

Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Mata kee asees

Rang tamaasaa Puran aasaa Kabeh na biaapai Chintaa

Bhavar tumaara Eho man hovho Har charnaa Hoh kaulaa

Har charnaa Hoh kaulaa Kaulaa Har charnaa Hoh kaulaa

Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Poota mata Kee asees. Poota mata Kee asees
Mata kee asees

Naanak daas Un sang laptaaio Jio boondeh chatrik Molaa

Naanak daas Un sang laptaaio Jio boondeh chatrik Molaa

Jio boondeh chatrik Molaa Molaa Jio boondeh chatrik Molaa

Putaa mata Kee asees. Putaa mata Kee asees
Putaa mata Kee asees. Mata kee asees Asees
Mata kee asees

Sat Nam"
Błogosławieństwo Matki

„Za każdym razem gdy wspomnisz imię Boga, wszystkie Twe błędy są zmywane, a jeden z Twych przodków zostaje zbawiony i odkupiony.
Zawsze śpiewaj imię Boga, Har Har. Bóg jest w tobie. Bóg jest Nieskończony

 O moje dziecko, to jest błogosławieństwo twojej matki (x4) 

Mój, nie zapominasz o Bogu ani na chwilę, obyście kiedykolwiek czcili Pana wszechświata. Niech prawdziwy guru będzie dla ciebie łaskawy, a Ty kochaj przebywać wśród świętych.

O moje dziecko, to jest błogosławieństwo twojej matki (x4)

Niech boża cześć i ochrona będą Twoim odzieniem. Niech waszym pokarmem będzie śpiew chwały Bożej. Pij nektar Bożego Imienia i żyj długo, a medytacja o Bogu niech przyniesie ci nieskończoną błogość.

O moje dziecko, to jest błogosławieństwo twojej matki (x4)

Niech radość i przyjemność będą Twoje, niech Twoje nadzieje się spełnią, a zmartwienia nigdy Cię nie dotykają. Niech twój umysł będzie trzmielem, a stopy Nieskończonego będą kwiatem lotosu

O moje dziecko, to jest błogosławieństwo twojej matki (x4)

Wzywając Nanak-a, połącz swój umysł w ten sposób i rozkwitają jak śpiewający ptak, który znalazł kroplę deszczu.”

bobomandala

Witajcie Kochani!!! Mam na imię Ewa, mam 35 lat, cudownego męża (Łukasza) i synka (Nataniela), którzy akceptują i wspierają mnie w podążaniu drogą serca którą wybrałam. Pewnego dnia postanowiłam bowiem uwolnić się od wszystkiego co mi ciąży, zapomnieć o przeszłości, oczyścić się i zacząć od nowa. Punktem zwrotnym stała się śmierć mojej mamy, depresja i załamanie idealnego z pozoru związku, polączone z problemami z zajściem w ciąże. I wtedy wszechświat sprowadził mnie na moją pierwszą, świadomą lekcję jogi. Od tamtej pory praktykuję codziennie, medytuję, śpiewam mantry, a w swoim życiu i macierzyństwie kieruję się filozofią oraz płynącymi z jej lekcji doświadczeniami. Zdrowo się odżywiam, wcielam w życie ajurwedyjskie porady, zestrajam się z energią ziemii i słucham głosów płynących z głębi duszy. Ukończyłam kilka kursów instruktorskich i sprawiłam, że moje życie zawodowe zaczęło wypływać z mojej pasji. Prowadzę zajęcia jogi dla dzieci w przedszkolu, rodzin oraz świeżo upieczonych mam ze swoimi maleństwami. Dzielę się swą wiedzą, służę poradą i staram się wspierać wszystkie mamy, przypominając im jakimi są pięknymi, wartościowymi i niezwykłymi kobietami, a przez to sprawiając, że ich dzieci stają się bardziej spokojne i uśmiechnięte. Bo jak wszyscy wiemy szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Na moim Instagramie dzielę się wszystkim co mnie spotyka, moim życiem, przemyśleniami i pomocną dłonią ponieważ wiem, że czasem wystarczy jedno przeczytane gdzieś zdanie lub jakaś historia, aby zmienić perspektywę i zajrzeć w głąb siebie. A skoro już los sprowadził Cię na mojego bloga, chciałam Ci podziękować, że zostałaś na chwilę i zaprosić Cię do dołączenia do naszej społeczności. Pamiętaj, że jeśli jesteś kobietą, masz już bądź spodziewasz się dziecka, Ty również możesz być #jogomama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top