Z troską o siebie

Mapa Marzeń

MOC SAMOSPEŁNIAJĄCYCH SIĘ ŻYCZEŃ

Chciałabym zaprosić Cię do stworzenia niezwykłego prezentu jaki możesz dać sobie, aby poczuć się spełnionym i szczęśliwym człowiekiem, któremu świat sprzyja i pomaga w realizacji wszystkich jego celów oraz marzeń.
Odzyskać harmonię wewnętrzną, odnaleźć siebie i zacząć podążać za głosem swojego serca, a nie za tym co podpowiada twój rozum.

Zanim przejdziesz do dalszej części chciałam Cię jednak poprosić o jedną rzecz. Chcę, abyś zrozumiał, że nic nie zadzieje się bez Twojego udziału, a ja nie sprzedaję Ci zwycięskiego losu na loterii, a raczej daję czarodziejską różdżkę, która zadziała tylko w momencie, gdy dołączysz do niej odpowiednie zaklęcie jakim jest słowo „WIERZĘ”. Teraz jest ten czas, kiedy musisz sobie obiecać, że uwierzysz we wszystko co się zadzieje w trakcie procesu tworzenia mapy marzeń, przez który pragnę Cię przeprowadzić.

A teraz przeczytaj poniższy tekst, a następnie połóż się lub usiądź wygodnie, zamknij oczy i wyobraź sobie, że zasypiasz…
Zacznij śledzić swój oddech. Poczuj jak z każdym wdechem Twoje nozdrza muska delikatne i miękkie powietrze, które z każdym wydechem opuszcza Twoje ciało uwalniając je jednocześnie od wszelkich myśli i napięć. A teraz wyobraź sobie, że budzisz się ze snu. Pamiętaj, że cały czas znajdujesz się w krainie swoich marzeń, w której wszystko jest możliwe. Teraz wyobraź sobie najpiękniejsze miejsce na Ziemi, w którym chciałbyś się teraz znaleźć. Może to być miejsce, które dobrze znasz lub zupełnie Ci obce, ale chciałabym abyś poczuł się TU bezpiecznie i wyobraził sobie wszystkie szczegóły z nim związane. Tak więc, jak już wcześniej wspomniałam budzisz się ze snu. Czujesz dotyk i zapach miękkiej pościeli otulającej Cię ze wszystkich stron. Powoli otwierasz oczy i w wyobraźni widzisz otaczającą Cię przestrzeń. Może jest to jakiś pokój, a może las, w którym zasnąłeś po długiej wędrówce.
Wszystko zależy od Ciebie. Czy jest ktoś obok Ciebie? Znasz tą osobę, czy raczej jest jak niewidzialna postać, która ma dopiero pojawić się w Twoim życiu. Wyobraź sobie co teraz czujesz, a następnie wstań z łóżka i przeciągnij się tak samo jak robisz to o poranku. Jeżeli masz ochotę to możesz to zrobić również leżąc lub siedząc. Zacznij poruszać delikatnie swoimi palcami dłoni i stóp, a następnie przeciągnij się leniwie, tak jakbyś dopiero wstał z łóżka. Jak się teraz czujesz, w co jesteś ubrany, jak wyglądasz? Może masz ochotę wziąć prysznic albo napić się wody?Rozejrzyj się po pokoju i dostrzeż czekające na Ciebie śniadanie. Na co miałbyś ochotę? Chciałbyś zjeść je w samotności, czy z kimś z Twojego otoczenia?

I teraz najtrudniejsze zadanie…
Skoro udało Ci się już obudzić, poznać otoczenie i zjeść śniadanie nadszedł czas na to abyś spędził ten dzień tak jak byś to sobie wymarzył. Jest to dzień pracy, ale tylko od Ciebie zależy czym się zajmiesz, czy będzie to zgodne z Twoim hobby, z kim będziesz pracował i jak długo. Pomyśl teraz o tym co podpowiada Ci serce, czego naprawdę pragniesz i wyobraź sobie najzwyklejszy dzień, w którym robisz to co pozwala Ci prowadzić swobodne i pewne pod względem finansowym życie, które jest zgodne z tym czego pragniesz, a nie tym co podpowiadają Ci inni, bądź tym co Twój rozum uważa za odpowiednie. Wyobraź sobie jak wygląda Twój dzień po pracy, jak spędzasz czas wolny, a może Twoja praca swobodnie przeplata się z czasem relaksu? Dzień zbliża się ku końcowi, robi się ciemno, a Ty zaczynasz szykować się do snu i kładziesz się znowu do łóżka. Przypomnij sobie jeszcze raz wszystko co robiłeś. Co teraz czujesz? Może się zdarzyć, że poczujesz się nieszczęśliwy. To było trudne zadanie, ponieważ najprawdopodobniej odnalazłeś właśnie swoje pragnienia i marzenia, których nie udało się spełnić, bądź które musiałeś odłożyć na dalszy plan. Zostań na chwilę z tym uczuciem. Teraz jest ten czas, kiedy wszystko co do Ciebie płynie jest dobre. Pamiętaj, że wszystko co dzieje się w naszym życiu ma głębszy sens. Ma na celu przygotowanie nas do tego co czeka za rogiem, dojrzenia do pewnych decyzji, a to że Twoje życie nie jest jeszcze takie jakbyś chciał jest stanem przejściowym.

Przed Tobą ostatnie zadanie…
Wyobraź sobie co mógłbyś zrobić w nadchodzącym roku, aby przybliżyć się do wizji wykreowanej przed chwilą. Weź kartkę i długopis. Spróbuj przygotować kilka notatek z tego co zobaczyłeś w swojej wyobraźni, przydadzą Ci się na kolejnym etapie.

Jestem pewna, że świetnie sobie poradziłeś i jesteś gotowy do tworzenia swojej mapą marzeń. Zdecyduj proszę jaką formę chciałbyś żeby przyjęła. Jeżeli odnajdujesz się w pisaniu, masz duszę poetycką i potrafisz znaleźć słowa, które oddadzą to co teraz czujesz, możesz przystąpić do pracy od razu. Jeżeli natomiast, tak jak ja, masz duszę artystyczną, lubisz tworzyć obrazy i masz pamięć fotograficzną chciałam zaproponować Ci stworzenie kolażu. Wymaga to nieco więcej zaangażowania, ale myślę że warto. Proszę, abyś poszukał w gazetach, internecie lub swoich zdjęciach, obrazów i haseł, które będą ilustrowały Twoje marzenia na nadchodzący rok. Mapa, którą stworzysz ma być jak list, który wyślesz do wszechświata z prośbą o pomoc w jej realizacji. To trochę jak list do św. Mikołaja, który rysowaliśmy, wyklejaliśmy lub pisaliśmy będąc dziećmi. Powinien być zrozumiały. Zdarza się bowiem, że nieodpowiednio skonstruowane życzenia spełniają się zupełnie inaczej niż tego chcieliśmy. Ja miałam tak z moją mapą marzeń na 2019 rok. W przestrzeni poświęconej rodzinie wkleiłam wycięty z gazety napis „Rodzic pod ręką”. Moim zamierzeniem było sprowadzenie do naszego życia mojego taty i rodziców mojego męża, którzy mogliby pomóc nam przy synku, zostając z nim choćby na kilka godzin w miesiącu, abyśmy mieli chwilę na realizację swoich potrzeb. Niestety tak się nie stało. Zajęta swoimi sprawami rodzina nadal nie miała czasu, aby nas wesprzeć. Marzenie jednak ziściło się zupełnie inną drogą. Po pewnym czasie zaobserwowałam, że mój synek potrzebuje coraz większej uwagi z naszej strony do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie pójść do toalety, ani ugotować obiadu. Sama stałam się „rodzicem pod ręką” własnego dziecka, który zawsze musi być blisko i towarzyszyć mu we wszystkich czynnościach. Tak więc uważajcie na to czego sobie życzycie 😊

Pamiętaj również, aby tworząc swoją mapę zastanowić się nad tym co jest możliwe do spełnienia w ciągu nadchodzącego roku. Jeśli twoim pragnieniem jest stworzenie szczęśliwej rodziny, w której żona/mąż będą Cię wspierać, a śmiech dzieci wypełni wszystkie zakątki Twojego domu, a nie masz jeszcze nawet partnera, to Twoje marzenia na nadchodzący rok powinny krążyć wokół spotkania go na swojej drodze, ewentualnie przyjęcia zaręczynowego. Nie wklejaj więc na swoją mapę kobiet w ciąży, bobasów, albo zdjęć szczęśliwej rodziny, ponieważ zakładam, że jeśli tworzysz swoją mapę na początku roku mało prawdopodobne jest, abyś przed jego zakończeniem miał wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć partnera, zajść w ciąże i doczekać się potomka.

Nadszedł czas, aby przerodzić wszystko o czym mówimy w realną i namacalną mapę marzeń. Znajdź spokojne, sprzyjające relaksowi miejsce, włącz ulubioną muzykę i przystąp do pracy. W zależności od formy jaką wybrałeś będą Ci potrzebne:

-kartka i długopisy/kredki/mazaki (dla dusz literackich)

-karton, wycinki z gazet, obrazy, zdjęcia, hasła, klej i długopisy/kredki/mazaki (dla dusz artystycznych)

Naszą pracę podzielimy na 9 obszarów. Oczywiście możemy wytyczyć na naszym kartonie 9 pól równej wielkości lub nadać im jakąś formę graficzną, która jest bliska naszemu sercu. Może to być kwiat lub mandala, w których centrum zobrazujemy siebie, a na ośmiu płatkach pozostałe obszary naszego życia, a może narysujesz drzewo z obrazującym ciebie pniem i ośmioma gałęziami? Wszystko zależy od Ciebie.

  1. Zacznij od centrum. To przestrzeń dla Ciebie. Wyobraź sobie swoje odbicie w lustrze, samego siebie w najlepszym wydaniu. Jesteś piękny i zdrowy, bije od ciebie łuna ciepłego światła miłości do siebie i świata. Jak wyglądasz? Jakie posiadasz cechy? Co daje Ci energię życiową, co jest kluczowe w nadchodzącym roku i umożliwi Ci osiągnięcie spójności wewnętrznej, równowagi ciała, umysłu i ducha? Pamiętaj o swoich potrzebach, to Twoja mapa i bez odpowiedniego centrum nic nie zadzieje się samo.
  2. Bogactwo materialne, pieniądze, dochody, podwyżki, premie. Zakup samochodu, domu, mieszkania, spłata kredytu, większe obroty w firmie, wygrana w lotto. Pomyślność i obfitość, ale również to za co jesteśmy wdzięczni.
  3. Sława, uznanie, pozycja społeczna, szacunek i opinia na Twój temat. Jak chciałbyś, aby postrzegali Cię inni? Dyplomy, nagrody. Wsparcie ze strony innych i samoakceptacja.
  4. To pole poświęcone miłości, czułości, zrozumieniu, zaangażowaniu, bliskości, również tej intymnej. Twój wymarzony partner, jego cechy i wasza relacja. Wymarzone oświadczyny, pierścionek, ślub, wesele. Rozbudzenie związku, zmiany niosące świeżość, akceptację i pomoc. Wspólne spędzanie czasu.
  5. Nasze dzieci. Wszystko co kojarzy nam się z ciążą, poczęciem, dziećmi, powstawaniem nowego, również w znaczeniu projektowym. Czasami dziećmi stają się działania twórcze, które podejmujemy. Pasje, hobby, to co sprawia nam przyjemność i daje satysfakcje. Możesz tutaj wkleić jak spędzasz czas z dziećmi lub pracę przy nowym projekcie.
  6. Pole poświęcone podróżom małym i dużym. Miejscom, które chcielibyśmy odwiedzić, zawieraniu i podtrzymywaniu znajomości, przyjaźni. Relacje z pracownikami i klientami. Osoby pomocne w życiu, te realne takie jak opiekunka do dzieci czy pani do sprzątania, ale również Anioły, które pomagają nam w życiu.
  7. Rozwój kariery zawodowej, awans, nowe stanowisko. Znalezienie swojej drogi zawodowej, która będzie dawała zyski i satysfakcję. Założenie firmy. Wizja i misja życiowa
  8. Wiedza, nauka, umiejętności. Kursy, warsztaty, studia. Nauka języków (jeśli chcemy osiągnąć jakiś poziom to jaki?). Zdobywanie umiejętności takich jak jazda na rolkach, łyżwach, nartach, gra na instrumentach, śpiewanie, pływanie. Znalezienie fizycznej i wewnętrznej siły do właściwego działania. Dobra organizacja i planowanie czasu. Medytacja. Ważne książki do przeczytania.
  9. Relacje z rodziną i bliskimi osobami. Wymarzone spotkania, zwyczaje, tradycje. Autorytety, wzory do naśladowania, mentorzy, nauczyciele, ważni ludzie. To co poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne. Odżywianie, aktywność fizyczna, masaże, terapie.

Życzę Ci, aby ten rok był najcudowniejszym w Twoim życiu.

NIECH SIĘ DZIEJE…

„Można okłamać cały świat, nauczyć się roli Supermana, kreować swój obraz za pomocą markowych ubrań, butów i gadżetów, zmusić ludzi do podziwu, szacunku i posłuszeństwa, ale własnej duszy nie da się oszukać. Musisz wiedzieć kim naprawdę jesteś. Musisz znać swoje marzenia. Musisz wiedzieć dokąd zmierzasz i po co. Musisz żyć w zgodzie ze samym sobą. W przeciwnym razie dusza nie da Ci spokoju.” Beata Pawlikowska

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń” Wojciech Cejrowski

bobomandala

Witajcie Kochani!!! Mam na imię Ewa, mam 35 lat, cudownego męża (Łukasza) i synka (Nataniela), którzy akceptują i wspierają mnie w podążaniu drogą serca którą wybrałam. Pewnego dnia postanowiłam bowiem uwolnić się od wszystkiego co mi ciąży, zapomnieć o przeszłości, oczyścić się i zacząć od nowa. Punktem zwrotnym stała się śmierć mojej mamy, depresja i załamanie idealnego z pozoru związku, polączone z problemami z zajściem w ciąże. I wtedy wszechświat sprowadził mnie na moją pierwszą, świadomą lekcję jogi. Od tamtej pory praktykuję codziennie, medytuję, śpiewam mantry, a w swoim życiu i macierzyństwie kieruję się filozofią oraz płynącymi z jej lekcji doświadczeniami. Zdrowo się odżywiam, wcielam w życie ajurwedyjskie porady, zestrajam się z energią ziemii i słucham głosów płynących z głębi duszy. Ukończyłam kilka kursów instruktorskich i sprawiłam, że moje życie zawodowe zaczęło wypływać z mojej pasji. Prowadzę zajęcia jogi dla dzieci w przedszkolu, rodzin oraz świeżo upieczonych mam ze swoimi maleństwami. Dzielę się swą wiedzą, służę poradą i staram się wspierać wszystkie mamy, przypominając im jakimi są pięknymi, wartościowymi i niezwykłymi kobietami, a przez to sprawiając, że ich dzieci stają się bardziej spokojne i uśmiechnięte. Bo jak wszyscy wiemy szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Na moim Instagramie dzielę się wszystkim co mnie spotyka, moim życiem, przemyśleniami i pomocną dłonią ponieważ wiem, że czasem wystarczy jedno przeczytane gdzieś zdanie lub jakaś historia, aby zmienić perspektywę i zajrzeć w głąb siebie. A skoro już los sprowadził Cię na mojego bloga, chciałam Ci podziękować, że zostałaś na chwilę i zaprosić Cię do dołączenia do naszej społeczności. Pamiętaj, że jeśli jesteś kobietą, masz już bądź spodziewasz się dziecka, Ty również możesz być #jogomama.

One thought on “Mapa Marzeń

  1. Inspirujący wpis:) Uwielbiam tworzyć mapy marzeń. Mam jeszcze swoją pierwszą mapę, z której 90 % rzeczy zmaterializowało się w moim życiu. Na ten rok jeszcze nie tworzyłam, ale planuję się tym zająć 2.02.2020:) Pozdrawiam cieplutko:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top