Z troską o siebie

Odnajdź swój duchowy pierwiastek

ZROZUMIENIE JEST PIERWSZYM KROKIEM DO PODRÓŻY W GŁĄB SIEBIE

Co się stanie jeśli powiem ci, że te części twojej osobowości, których nie lubisz najbardziej, najdziwniejsze, najbardziej niekochane przez Ciebie lub osoby z Twojego otoczenia są bardzo często drzwiami do twojego wewnętrznego spokoju i szczęścia? A co, gdybym ci powiedział, że wszystko co myślisz, że jest z tobą nie tak, to właśnie to czego teraz najbardziej potrzebujesz? To pozwolenie, abyś wreszcie mogła być autentyczna taka jaka jesteś. Wszystkie Twoje cechy, które są ekscentryczne lub buntownicze, części, które śmieją się zbyt głośno lub to że płaczesz za dużo to efekt złożoności Twojej natury i proporcji przenikających się w jej obszarze pierwiastków. Ty, ja i wszyscy inni chodzący po tej planecie składamy się z czterech podstawowych elementów – wody, powietrza, ziemi i ognia. Kiedy cierpimy, oznacza to, że niektóre z elementów mogą wymagać zrównoważenia. Kluczem jest umiejętność rozpoznawania i oznaczania swojego niepowtarzalnego stylu. Możesz być wodnistą, emocjonalną, świadomą siebie osobą, która nie zawsze czuje się dobrze ze swoim wewnętrznym głosem – jej Powietrzem. Może jesteś ziemskim typem, który aby poczuć się stabilnie, zanim wyjdzie z domu wszystko sprząta i odkłada na swoje miejsce, a jednocześnie kimś komu brakuje zabawy w życiu- Ognia. Nie ma znaczenia, jaki masz typ osobowości. Kluczem jest stać się obserwatorem. Uaktywnić ten aspekt siebie, który jest tylko świadkiem, nie ocenia, ale zauważa kim jesteś nie próbując tego zmienić. Zacznij odkrywać, dlaczego jesteś taki jaki jesteś, od przeprowadzenia krótkiej ankiety dotyczącej układu krążących w Tobie pierwiastków.

To początek niezwykłej przygody w świecie samoświadomości.

Poniższa ankieta pochodzi z książki Debry Silverman „The Missing Element”. Pozwoli ci zobaczyć, którego elementu brakuje, a który element jest obecnie najsilniejszy w twoim życiu. Ankietę należy wypełnić szybko, aby uzyskać ogólny wskaźnik proporcji jaki poszczególne elementy pełnią w Twoim życiu.

Oznacz każde stwierdzenie:

„1”- jeśli jest prawdziwe

„0”- jeśli nie jest prawdą

„0,5”- jeśli jest prawdziwe czasami

Nie przejmuj się tym który element uzyska jaką wartość, w swoim wykresie skup się tylko na tym, jak te elementy są widoczne w Twoim kontakcie ze światem w tej chwili.

Być może będziesz musiał popracować nad zmiękczenie jakiegoś pierwiastka, aby umożliwić większą równowagę między wszystkimi cztery elementy. Polegaj na swojej intuicji, aby zobaczyć, który element jest silny. Ten test jest tylko punktem wyjścia i nie ma dobrej ani złej odpowiedzi. To dopiero pierwszy krok na drodze do zrozumienia czego w tej chwili najbardziej potrzebuje Twoja dusza, do tworzenia praktyk odpowiadających na jej wołanie i podpowiadających jaką drogą pójść dalej.

Możesz powtarzać tą ankietę wielokrotnie, w różnych momentach swojego życia, aby zobaczyć na jakim etapie jesteś.

To może się zmieniać z biegiem czasu!

WODA

1. Łatwo płaczę ……….

2. Jestem sentymentalna (lubię przechowywać różne pamiątki)

3. Staję się niewerbalny, kiedy jestem zdenerwowany ……….

4. Moje ciało natychmiast reaguje na ludzi ……….

5. Drugi znajduję siebię ……….

6. Moja rozmowa z samym sobą często bywa krytyczna ……….

7. Jestem osobą prywatną i cenię sobie czas prywatny ……….

8. Potrafię być nadwrażliwy; emocjonalnie lub fizycznie ……….

9. Fascynuje mnie to, co nadnaturalne (przyciągają mnie mistycy) ……….

10. Muzyka jest bardzo ważna w moim życiu ……….

RAZEM…………

POWIETRZE

11. Łatwo znajduję słowa, a inni uważają mnie za gadatliwego ……….

12. Lubię obserwować ludzi i zadawać pytania ……….

13. Wypełniam lub kończę zdania ludzi ……….

14. Obserwuję i analizuję ludzi ……….

15. Łatwo nudzę się ludźmi i chcę iść dalej ……….

16. Łatwo zapamiętuję liczby i szczegóły ……….

17. Łatwo rozpraszają mnie zewnętrzne bodźce ……….

18. Łatwo zmieniam plany / kierunki ……….

19. Często zapominam, gdzie kładę rzeczy ……….

20. Harmonia jest dla mnie istotna, ale mam trudności z jej osiągnięciem

RAZEM………….

ZIEMIA

21. Oszczędzanie pieniędzy jest dla mnie ważne ……….

22. Inni uważają mnie za praktycznego i ugruntowanego ……….

23. Sprzątam, kiedy jestem zdenerwowany ……….

24. Podczas pracy jestem dokładny i rozważny ……….

25. Uwielbiam jeść i jestem wrażliwa na smaki i zapachy ……….

26. Wolę mieć kontrolę ……….

27. Kontakt z naturą jest dla mnie bardzo ważny ……….

28. Jestem zorientowany na cel i osiągam wyniki ……….

29 Ludzie mogą na mnie polegać i uważać mnie za godnego zaufania ……….

30. Zmieniam się powoli ……….

RAZEM…………..

OGIEŃ

31. Uwielbiam ćwiczenia, lekkoatletykę i wydatkowanie energii fizycznej

32. Jestem szczery i często mówię rzeczy, które innym sprawiają kłopoty

33. Mam dużo energii, jestem pełen entuzjazmu i pasji ……….

34. Ludzie chcieliby ściszyć mój dźwięk lub myślą, że jestem zbyt intensywny ……….

35. Łatwo mi się śmiać i odnajdywać w życiu humor ……….

36. Jestem głęboko zaangażowany w filozofię i / lub duchowość ……….

37. Inspiruję innych do działania ……….

38. Ludzie się na mnie wściekają – złość może być problemem (moim lub innych) ……….

39. Lubię być duszą towarzystwa ……….

40. Walczę o słabszych i / lub uwielbiam debatować ……….

RAZEM…………..

Jeśli zdobyłeś…

1-4 = Ten element jest słaby w twoim życiu. Pracuj, aby kultywować go bardziej

5-7 = Ten element jest zrównoważony w twoim życiu

8+ = Ten element jest silny w Twoim życiu, może spróbować go wyciszyć, ale najprawdopodobniej praca z żywiołami, których jest w Tobie zbyt mało pozwoli na samoistne zrównoważenie tych zbyt silnych.

bobomandala

Witajcie Kochani!!! Mam na imię Ewa, mam 35 lat, cudownego męża (Łukasza) i synka (Nataniela), którzy akceptują i wspierają mnie w podążaniu drogą serca którą wybrałam. Pewnego dnia postanowiłam bowiem uwolnić się od wszystkiego co mi ciąży, zapomnieć o przeszłości, oczyścić się i zacząć od nowa. Punktem zwrotnym stała się śmierć mojej mamy, depresja i załamanie idealnego z pozoru związku, polączone z problemami z zajściem w ciąże. I wtedy wszechświat sprowadził mnie na moją pierwszą, świadomą lekcję jogi. Od tamtej pory praktykuję codziennie, medytuję, śpiewam mantry, a w swoim życiu i macierzyństwie kieruję się filozofią oraz płynącymi z jej lekcji doświadczeniami. Zdrowo się odżywiam, wcielam w życie ajurwedyjskie porady, zestrajam się z energią ziemii i słucham głosów płynących z głębi duszy. Ukończyłam kilka kursów instruktorskich i sprawiłam, że moje życie zawodowe zaczęło wypływać z mojej pasji. Prowadzę zajęcia jogi dla dzieci w przedszkolu, rodzin oraz świeżo upieczonych mam ze swoimi maleństwami. Dzielę się swą wiedzą, służę poradą i staram się wspierać wszystkie mamy, przypominając im jakimi są pięknymi, wartościowymi i niezwykłymi kobietami, a przez to sprawiając, że ich dzieci stają się bardziej spokojne i uśmiechnięte. Bo jak wszyscy wiemy szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Na moim Instagramie dzielę się wszystkim co mnie spotyka, moim życiem, przemyśleniami i pomocną dłonią ponieważ wiem, że czasem wystarczy jedno przeczytane gdzieś zdanie lub jakaś historia, aby zmienić perspektywę i zajrzeć w głąb siebie. A skoro już los sprowadził Cię na mojego bloga, chciałam Ci podziękować, że zostałaś na chwilę i zaprosić Cię do dołączenia do naszej społeczności. Pamiętaj, że jeśli jesteś kobietą, masz już bądź spodziewasz się dziecka, Ty również możesz być #jogomama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top